İade ve Değişim

Nasıl değişim yapılır?

lovita.com.tr veya lovitashoes instagram hesabımız üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde numara değişimi veya farklı bir ürün ile değişim için teslim tarihinden sonra 14 gün içerisinde 0532 492 49 26 telefon numaramızdan veya [email protected] mail adresinden bizlere ulaşarak⁠ değişim talebinizi iletebilirsiniz. Değişimlerde tarafımıza gönderirken herhangi bir kargo firması ile bize ulaştıracağınız ürünün kargo ücreti müşteriye aittir. Değişim sonrası tarafınıza gönderilen kargo ücreti ise ücretsizdir. Ürünleriniz tarafımıza ulaştığında Aynı Gün içinde istediğiniz yeni ürün kargoya verilir. Kampanyalı ürünlerde iade kabul edilmemektedir. 14 gün içerisinde istediğiniz başka ürün ile değişim yapılabilir.

Ürünü iade etme süresi kaç gündür?

lovita.com.tr  üyelerinin arızalı yada kusurlu ürünü iade süresi 14 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre  14 gün olan bu süre kanunlar tarafından denetlenir ve satın alma sonrası mailinize gönderilen satış sözleşmesinde yer alır. Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ayıplı yada arızalı ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde süre 14 gündür. Eğer ürün kargo sırasında dıştan gözlenebilir şekilde deforme olmuş ise, kargo görevlisine tutanak tutturup geri iade ediniz. Kusurlu ürün iadelerinde kargo ve diğer masraflar satıcı tarafından karşılanır. 

Tüm stoğu tükenmiş ve yayından kaldırılmış ürünlerin numara değişimi veya iadesi yapılamaz.

Değişim işlemini nasıl gerçekleştiririm ?

Değişimini gerçekleştirmek istediğiniz ürün veya ürünlerin aşağıdaki şartları karşılaması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. 

  • Kullanılmamış  (orjinalliği bozulmamış), yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olmalı 
  • Ürün orjinal kutusu ile gönderilmeli
  • Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarlar eksiksiz olmalı
  • Tarafınıza gönderilen ürünün faturası kutu içerisine eklenmeli

Değişim farklı ürünlerle de değişim yapılabilir, ürün tutarının aynı olması gerekmemektedir, değişim sonucu yeni ürün tutarı hesaplanır ve fark varsa kapıda ödemeli şekilde gönderilir. Değişim ürünlerinin daha uygun fiyatlı olması durumunda ücret farkı ödeme yönteminize iade edilir.

İadelerde ürün firmamıza ulaştığında  tahsilat, kargo masrafları, kampanya indirimleri ile varsa  iade işlemi için  havale yada EFT gönderi masrafları, ücretten düşürülerek hesabınıza kalan miktar tam olarak yatırılır. İadesi kabul edilen ürünlerin para iadesini en geç 15 iş günü içerisinde tamamlanır. Satışı kapanmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz.  Değişim talebinde bulunmuşsanız yeni ürün aynı gün içerisinde kargoya verilir.

Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli ve Kargo Ücreti İadesini Alabilir Miyim?

Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli ve Kargo ücreti, aracı kargo şirketinin ekstra vermiş olduğu hizmete karşılık alınan bir ücret olması sebebiyle iade edilememektedir.

İade/Değişim Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?

Lovita.com.tr hatalı ürün gönderimlerinde kargo masraflarını ödemeyi kabul eder. Hatalı ürün siparişinizdeki ürünlerden farklı numara ve kusurlu ürünleri kapsar. Hatalı ürün gönderimlerinde kargo ücreti ödememek için bu bilgiyi bizimle paylaşmanız gerekmektedir. Satın alınmış ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Farklı kargo firması ile gönderim sağlamak isteyen müşterilerimiz kargo ücretini ödemeyi kabul eder. Numara değişimi, ürün değişimi ve ürün iadelerinde  kargo ücreti müşteri tarafından ödenir. Değişimlerde ise tarafımıza ulaşan ürünler ücretsiz olarak tekrar alıcıya gönderilir.

 

İade ve Değişim Adresimiz :

Işıkkent - MNG Kargo
Alıcı Adı : Egemenlik Mahallesi 6130 Sokak No : 16/7 Bornova İzmir Bornova İzmir Türkiye

Anlaşma Kodumuz: 4177627

Bu bilgiler haricinde gönderilen kargolardaki oluşabilecek her türlü olumsuzlukta sorumluluk sizlere aittir. Lovita Shoes oluşabilecek sorunlardan sorumlu değildir.

Saygılarımızla,

Lovita Shoes Ekibi